O nás

Mateřská škola ve Zlosyni zatím stále voní novotou. Výstavba této školy začala v červnu 2013
a kolaudace se uskutečnila 15. srpna 2013. Do sítě škol byla zařazena 26. 8. 2013.

Provoz byl zahájen 1. 9. 2013.

Škola je postavena v klidné, horní části obce, nedaleko hřiště a lesa. Poloha je ideální jak pro krásné procházky za sportovními aktivitami, tak do přírodního prostředí louky a lesa.

Budova je přízemní, prosklená, vzdušná dřevostavba. Hlavním vchodem se vchází do šatny a posléze do velké, slunečné třídy, která je rozdělena na část herní s kobercem, sedačkou, skříňkami, velkoplošnou TV, DVD přehrávačem, CD přehrávačem PC. K dispozici je dětem nepřeberně hraček, stavebnic, skládaček, autíček, panenek. Rovněž děti mohou využít dřevěný domeček pro panenky, kuchyňku, obchůdek. V této části třídy jsou i denně umisťována lůžka pro spaní.

Ve druhé části třídy děti svačí a obědvají, zabývají se výtvarnými, rukodělnými a vzdělávacími aktivitami u malých stolečků a židliček.

Hygienické zázemí dětí je vybaveno pěti umyvadly, nad nimiž jsou zavěšena dvě velkoplošná zrcadla, sprchový kout, závěsné police na ručníky a další hygienické potřeby. Zděnou nikou je odděleno pět dětských záchodů.

Prosklenými dveřmi se vstupuje ze třídy na zastřešenou terasu zahrady, kde je umístěno posezení a zahrada je vybavena dětským pískovištěm, zahradním náčiním a hračkami, herním prvkem se skluzavkou, houpačkami a zahradním domkem.

Mateřská škola má svou vlastní, poměrně dobře vybavenou kuchyň, ve které jsou připravována všechna jídla, dle hygienických zásad. Hlavním kritériem je zdravá a chutná strava.

Protože je MŠ přízemní – je zabezpečena bezpečnostním systémem, bezpečnostními zámky a bezpečnostní folií umístěnou na sklech oken.

Za školkou je pro rodiče vybudováno parkoviště.

Mateřská škola je zaměřena přírodovědně a jejím cílem je vytvořit školu rodinného typu.

Ve třídě je 25 dětí.

Pedagogickou činnost zabezpečuje ředitelka a učitelka s odbornou kvalifikací.
Dalšími zaměstnanci školy je vedoucí školního stravování, kuchařka školní jídelny a školnice.

Školní vzdělávací program Čtyřlístek má čtyři integrované bloky zaměřené na roční období. Ve vyšší míře je věnována pozornost ekologickým tématům a psychosociálnímu klimatu a interpersonálním vztahům ve třídě.

Mimo vzdělávací proces škola pořádá řadu dalších akcí, jako jsou např. exkurze do České televize, dílničky s rodiči, vánoční a velikonoční jarmarky, výlety do zoo, hradů a zámků, apod. Děti se mohou rovněž účastnit výuky plavání a angličtiny.

Mateřská škola spolupracuje s řadou organizací, jako Policie ČR, Hasičský sbor Kralupy nad Vltavou, ostatní MŠ v okolí. Je zařazena v síti Mrkvička

Mateřská škola Zlosyň 2015